Uspech_juda_v_Martine

Žiaci 1. Judo klubu Prievidza úspešní na Medzinárodnom turnaji v Martine

V sobotu 16. Novembra 2013 sa v Martine uskutočnil Medzinárodný turnaj mesta Martin v jude mini žiactva , mladších a starších žiakov a žiačok. Turnaja sa zúčastnilo 400 chlapcov a dievčat zo Srbska, Poľska, Česka a Slovenska. Na turnaji štartovali aj judisti a judistka 1. Judo klubu Prievidza.

Vo svojich hmotnostných kategóriách sa vyrovnali súperom zo zahraničia a vybojovali si cenné medailové umiestnenia. Najväčší úspech na medzinárodnom turnaji zaznamenal v kategórii starších žiakov do 81 kg Jakub Halenár. Jakubovi sa na turnaji darilo, keď vo svojej hmotnosti porazil súperov pred časovým limitom a obsadil 1. Miesto.
Cenné medailové umiestnenia zaznamenali v kategórii mladších žiačok v hmotnosti do 40 kg Laura Sýkorová a v kategórii starších žiakov v hmotnosti do 55 kg Matúš Kaštier. Obaja zviedli so súpermi rovnocenné zápasy a po menších zaváhaniach obsadili 3. Miesta.